MPTS1210L035R
- Mfr.Part #
- MPTS1210L035R
- Datasheet
MPTS1210L035R
- Description
- PTC RESET FUSE 16V 0.35A 1210
- Stock
- 440
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 350 mA
- Current - Max :
- 100 A
- Current - Trip (It) :
- 700 mA
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric), Concave
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 320 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 1.3 Ohms
- Time to Trip :
- 200 ms
- Voltage - Max :
- 16V